Muhteşem Kutlu Doğum Programı

Özgür Yardımlaşma Dostluk ve Eğitim Vakfı Kurucusu ve Manevi Başkanı Hafız Mustafa Özgür, binlerce insanın katıldığı programda yaptığı konuşmadaPeygamber Efendimiz’e Allah ve meleklerinin salat ve selam getirmesindeki hikmetleri anlattı. Özgür, “Siz de Resulullah’a salat getirdiğinizde 70 bin melek de aynı anda sizin için Allah’tan rahmet diler. Bu sırra ermemiz ve Resulullah’ın şefaatine ulaşmamız için O’nu sevmeliyiz, salat etmeliyiz” dedi.

Özgür Yardımlaşma Dostluk ve Eğitim Vakfı, tüm yurtta farklı etkinliklerle kutlanan Kutlu Doğum Haftası’nda, bu sene de muhteşem bir programa imza attı. İki Cihan Serveri Hz. Muhammed (sas) Efendimiz için, “Hoş geldin ey Kutlu Davetçi” sloganıyla muhteşem bir programhazırlayan Özgür Yardımlaşma Dostluk ve Eğitim Vakfı’nın Bağcılar Olimpik Spor Salonun’daki programında Peygamber Sevgisiyle yanan onbinlerce insan, salonlara sığmadı.

Anadolu’nun her bölgesinden onbinlerce insanın koşup geldiği, Edirne’den Erzurum’a, Kars’tan Çanakkale’ye binlerce insanın programa katılmak için Bağcılar’da buluştuğu programda, birbirinden güzel bölümler huşu ve sükunetle dinlendi.

Özgür Yardımlaşma Dostluk ve Eğitim Vakfı Başkanı Mehmet Bağca ve vakfın mütevelli heyeti tarafından titizlikle hazırlanan program, İstiklal Marşı ve Berlin Merkez Camii İmam Hatibi Ekrem Kaya’nın okuduğu Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Kürsüye ilk olarak Vakıf Başkanı Mehmet Bağca çıktı. Bağca, vakıflarının amacını anlatarak, “İnsanlığa hizmet etmek olan yardımlaşma, dayanışma ve fedakarlık duygularına dayanan geleneksel vakıf kültürümüzü tanıtmak ve yüce milletimize çeşitli hizmetler vermek için çabalıyoruz” dedi.

Dr. Vahdettin Akgün, Peygamber sevgisinin inceliklerini anlatarak, Peygamber sevgisiyle yanıp tutuşan Şair Nabi’nin başına gelen Medine’deki sır gibi olayı aktardı.

İlahi Grubu’nun binlerce katılımcının gönül telini titreten icralarının ardından Uludağ Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Salih Kumaş, Peygamber Efendimiz ve aile hayatıyla ilgili çok çarpıcı bilgiler verdi. Kumaş, Peygamber Efendimiz’in ailesinin hanesine “Darussaadet” denildiğini vurgulayarak, “Bu evdeki mutluluğun formülünü biz de hanemize aktarmalıyız” dedi. Daha sonra İlahiyatçı Harun Uzgur Peygamber aşkının ve Peygamber’i sevmenin anlamı üzerinde birkonuşma yaptı. Üsküdar İskele Cami Emekli İmam Hatibi Mehmet Ali Esen’in kulakların pasını silen ilahisinin ardından Hafız Salih Uzgur’un Kur’an-ı Kerima tilaveti dinlendi. Erzurum Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. İsa Çelik ise, Mürşid’i kamil ve tasavvuf konusunu anlattı.

Programın sonunda Hafız Mustafa Özgür Hocaefendi, kürsüye geldi. Hafız Mustafa Özgür Hocaefendi’nin konuşması, salonu dolduran insanlardaki manevi havayı ve coşkuyu artırdı. Peygamber sevgisinin anlamını ve önemini anlatan bir konuşma yapan Hafız Mustafa Özgür, bu konuda Kur’an-ı Kerim ve Hadisi şeriflerden derlediği bilgileri aktardı. Özgür, “Peygamber Efendimiz bir hadisi şeriflerinde “Kıyamet gününde benim şefaatime nail olacakların başında bana en çok salat ve selam edenler gelir” buyurmaktadır. Resulullah’a sadece melekler değil, Allah da (c.c) salat ve selam getiriyor. Bu sırra erebilmemiz, Allah’ın ve Resulullah’ın şefaatine nail olabilmemiz için, Resul’ü her an anmamız, onun sevgisini yüreğimizin en derininde hissetmemiz, ilmi ledün olan bu sırra ermeye gayret etmemiz gerekiyor” dedi. Peygamber sevgisinin kelimelerle ifade edilemeyeceğini, ancak kalbi duygularla yaşanabileceğini belirten Hafız Mustafa Özgür, Asr-ı Saadet’ten Resulullah döneminden verdiği örneklerle, salondaki onbinlerce katılımcıya, Peygamber’i örnek almalarını ve bütün hayatları boyunca O’nun gibiyaşamayı kendilerine düstur edinmelerini tavsiye etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir