Hakka Giden Yolda Yürümek 2

urun2-Değerli okuyucular;

Yüce Allah bizleri zatına kulluk yapmak için yarattı. Bu dünyaya gönderiliş amacımız onu tanımaktır. Hayatımız ancak onun emirlerini yerine getirerek, yasaklardan kaçınarak, emri bil maruf ve neyhi anil-münker yaparak anlamak kazanır. Aldığımız her nefes rabbimizin bize tövbe edip, kendimize çeki düzen vermemiz için sunduğu bir fırsattır.

Alem-i İslamîn durumu perişan. Yaklaşık bir asırdır derin bir uykuda. Kuran-ı Kerim’in ahkamı unutulmuş. Müslümanlar derin bir gaflete dalmışlar. Bu meyanda hepmize büyük görevler düşmektedir.

İ’la-yı Kelimetullah için peygamberimizin ve onun ashabının gayretleri bize örnek olmalıdır. Ebu Eyyub el-Ensari Hazretleri 96 yaşında İstanbul’ un fethi için sefere çıktı. Evlatları : ” Babacığım biz sefere çıkalım. Sen evde kal dinlen, yaşlısın, hastasın” dediklerinde ” Evladım son nefesimize kadar cihatla mükellefiz” buyurarak orduya katılmış ve İstanbul da şehit düşmüştür. Abdulkadir Geylani Hazretleri Bağdat ta binlerce kişiyi irşad etti. Onun sohbetleri nice gayri müsliminin hidayetine vesile oldu. Hayatı boyunca İslam’ın yayılması için yılmadan çalıştı.

Efendim Mustafa Hayri Öğüt (k.s) ilerleyen yaşına ve hastalığına rağmen Anadoluyu karış karış dolaşarak son nefesine kadar Yüce Allah’ın dinine hizmet etti.

Bizler de bu yola hizmet etmekle yükümlüyüz. ” Hakka giden yolda yürümek ” adlı eserimizin 2. kitabı sohbetlerimizden oluşmaktadır. Bu sohbetleri kitaplaştırdık ki kalıcı olsun, kaybolmasın. Kardeşlerimiz okusunlar, hediye etsinler. Böylece hizmette herkesin emeği geçsin. Ahirette önlerine gelsin. Yüce Allahın rızasından başka amacımız yoktur.

         Kitaplarımızın tüm gelirleri Özgür Yardımlaşma Dostluk ve Eğitim Vakfına bağışlanmıştır. Emeği geçen herkese teşekkür ederim..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir