Güncel Fetvalar

urun3-Değerli okuyucular;

Bu kitabı yazmamızdaki ana gayemiz Müslüman kardeşlerimizi tarikatlar hakkında bilgilendirmek, gerçek tarikatları tanıtmak ve toplumun zihninde tarikatlarla ilgili oluşan yanlış bilgileri ve yersiz endişeleri gidermektir. Bazı çıkar çevrelerinin tarikat adı altında şeriat dış davranışlarda bulunarak , haklı bir biçimde birçok insanımızı tarikatlardan uzaklaşmasına sebebiyet vermektedir.

Ancak gerçek tarikatların böyle olmadığıi bu yüzden birçok kardeşimizin bu endişelerinin yersiz olduğu aşikardır. Gerçek tarikatların, Allah’ın Şeriatından , Resulullah’ın sünetinen, ehl-i sünnet ve’l cemaat yolundan başka birşey olmadığını anlatmak gerekmektedir. Böylece bir nebze olsun bu yersiz endişeleri taşıyan kardeşlerimizi rahatlatmak ve tarikatlara olan menfi dşüncelerini biraz olsun müsbete çevirmek mümkün olabilir.

Bu amaçla, Kur’ân-ı Kerim başta olmak üzere, Resulullah’ın shih hadisleri ve tasavvuf tarihine damgasını vurmuş meşayıh-i kiram ın hakkı anlatan eserlerinden faydalanarak bize sunan Şeyhimiz Hafız Mustafa ÖZGÜR’ün anlatımıyla bu eseri meydana getirip sizlere sunuyoruz.

Gayret bizden, himmet büyüklerden, tevfik Allah ‘tandır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir